Pytania i odpowiedzi

FAQ

Czy masz pytanie dotyczące wynajmu samochodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Nie znalazłeś wymaganej odpowiedzi? Następnie skontaktuj się ze swoim sklepem serwisowym amuletfilms .Co muszę zrobić, aby wynająć pojazd?

 • Zdecyduj, gdzie chcesz zarezerwować pojazd: na stronie internetowej amuletfilms Rental lub w sklepie. Jeśli płacisz również na stronie amuletfilms Rental, masz pewność, że wybrany pojazd jest dostępny.
 • Wybierz swój pojazd. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć wybrany pojazd. W okresach dużego ruchu możliwe jest, że żądany pojazd nie jest dostępny. W takim przypadku będzie oferowana alternatywa.
 • Określ, jak długo i w które dni będziesz korzystać z pojazdu.
 • Sprawdź, jak możesz wynająć ze zniżką.
 • Określ sklep serwisowy amuletfilms, w którym chcesz odebrać pojazd.
 • Zarezerwuj na stronie, e-mailem, telefonicznie lub w wybranym przez ciebie sklepie serwisowym amuletfilms.
 • W rezerwacji zawsze podawaj swoje nazwisko, imię, adres, numer telefonu, adres e-mail, typ pojazdu oraz daty odbioru i zwrotu pojazdu.
 • Możesz zapłacić online lub w sklepie.
 • Otrzymasz fakturę za każdy wynajęty pojazd. Otrzymasz to po zwrocie pojazdu.
 • Zarezerwuj w odpowiednim czasie. Jest zajęty głównie w weekendy i okresy wakacyjne.

Informacje techniczne pojazdów nie są wiążące w świetle prawa umów. Mogą wystąpić niewielkie odchylenia, ponieważ zawsze staramy się dostarczać najnowsze modele.Co jest wliczone w cenę wynajmu?

Cena wynajmu obejmuje:

 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
 • Liczba bezpłatnych kilometrów na okres wynajmu w zależności od rodzaju pojazdu.
 • Gwarancja mobilności: pomoc i wsparcie w razie awarii pojazdu w Europie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Pomoc, obsługa awarii i ograniczona obsługa awarii. Pomoc w razie awarii jest uwzględniona tylko wtedy, gdy pojazd ma usterkę techniczną. Jeżeli przyczyną usterki jest osoba wynajmująca pojazd, naliczona zostanie dodatkowa opłata.

Cena wynajmu nie obejmuje:

 • Paliwo: zawsze wychodzisz z pełnym zbiornikiem paliwa i oddajesz pojazd z pełnym zbiornikiem. Jeśli nie jest to możliwe, napełnimy dla Ciebie zbiornik za pomocą naszej pompy. Cena tego tankowania zostanie dodana do faktury końcowej (paliwo w cenie dziennej).
 • Dodatkowe ubezpieczenie zrzeczenia się (franczyza).
 • Kaucja: kwota zależy od czasu trwania umowy najmu i rodzaju pojazdu.
 • Usługa w jedną stronę: płacisz dodatkową opłatę w wysokości 50 €.
 • Dodatkowy kierowca: pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 19,97 EUR (z VAT) za dodatkowego kierowcę samochodu osobowego lub dostawczego lub ruchomego samochodu dostawczego.
 • Dodatkowe koszty czyszczenia pojazdu.

Jak działa ubezpieczenie pojazdu?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest wliczone w cenę wynajmu. Odliczenie (franczyza) zależy od typu pojazdu. Zalecamy objęcie tego odliczenia dodatkowym ubezpieczeniem. Będziesz wtedy odpowiedzialny za znacznie niższą płatność w przypadku uszkodzenia. Wiele pojazdów jest wyposażonych w stały koszt uzyskania przychodu, którego nie można pokryć.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest ważne na ograniczonej liście krajów. Wynajmowanych pojazdów amuletfilms można używać w następujących krajach: Andora, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Dania, Niemcy, Estonia, Finlandia, Francja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Węgry, Irlandia, Włochy, Chorwacja, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Czarnogóra, Holandia , Norwegii, Austrii, Polski, Portugalii, Serbii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Szwajcarii.

Wyjeżdżasz za granicę? Jeśli tak, zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na podróż. Bez ubezpieczenia podróżnego repatriacja pojazdu, kierowcy i pasażerów nie będzie zapewniona w przypadku awarii lub wypadku. Wynajmujący zorganizuje repatriację pojazdu tylko wtedy, gdy pojazd musi zostać pozostawiony do naprawy ze względu na problem mechaniczny, za który leasingodawca ponosi odpowiedzialność. W przypadku awarii lub wypadku amuletfilms zapewni pomoc telefoniczną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Następujące szkody nie są również objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej:

 • uszkodzenie dachu pojazdu i uszkodzenie spowodowane przez ładunek;
 • szkody wynikające z poważnego błędu lub rażącego niedbalstwa najemcy lub kierowcy (np. jazda pod wpływem narkotyków lub alkoholu);
 • szkody spowodowane celowo przez najemcę i / lub kierowcę (np. oszustwo);
 • uszkodzenie transportowanych towarów.

Możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie dla swojego ładunku lub pasażerów u swojego brokera ubezpieczeniowego.Czy muszę wpłacić depozyt?

Wysokość kaucji zależy od czasu trwania umowy najmu i rodzaju pojazdu. Możesz wpłacić depozyt w gotówce, Bancontact lub kartą kredytową (Visa lub MasterCard). W przypadku niektórych kategorii wynajmowanych pojazdów akceptujemy tylko kartę kredytową. Posiadacz karty kredytowej musi być obecny przy odbiorze pojazdu.Ile kosztuje dodatkowy kierowca?

Obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 19,97 EUR (w tym VAT) za dodatkowego kierowcę samochodu osobowego lub dostawczego lub ruchomego samochodu dostawczego.Czy paliwo jest wliczone w cenę wynajmu?

Paliwo nie jest wliczone w cenę wynajmu. Zawsze wychodzisz z pełnym zbiornikiem paliwa i oddajesz pojazd z pełnym zbiornikiem. Jeśli nie jest to możliwe, napełnimy dla Ciebie zbiornik za pomocą naszej pompy. Cena tego tankowania zostanie dodana do faktury końcowej (paliwo w cenie dziennej).Jak mogę zapłacić i kiedy konto zostanie rozliczone?

Jak mogę zapłacić?
Możesz zapłacić gotówką, Bancontact, Visa lub MasterCard. W przypadku wielu pojazdów akceptowane są tylko karty Visa lub MasterCard. Zapytaj o opcje płatności dla każdego pojazdu w sklepie serwisowym amuletfilms . Opcje płatności dla każdego pojazdu są zawsze podane, jeśli rezerwujesz online.

Kiedy konto zostanie rozliczone?
Konto jest rozliczane natychmiast, jeśli płacisz online.
Jeśli zapłacisz w sklepie, rozliczymy konto po zwrocie pojazdu. Razem z tobą wystawiamy fakturę, a ty płacisz natychmiast.
Jeśli zwrócisz pojazd poza godzinami pracy, przejdź do sklepu serwisowego amuletfilms, w którym go wysadziłeś, w ciągu trzech dni, aby uregulować konto i zapłacić.Co z mandatami parkingowymi i drogowymi?

Grzywny drogowe Grzywny
drogowe (grzywny policyjne) podlegają prawu karnemu. W przypadku złamania przepisów o ruchu drogowym to Ty, jako kierowca, będziesz również w pełni odpowiedzialny za grzywnę. Jako kierowca będziesz musiał zapłacić tę grzywnę samodzielnie.

W przypadku złamania prawa o ruchu drogowym w obcym kraju, jako kierowca, będziesz musiał zapłacić za to samodzielnie. Radzimy zapłacić tę grzywnę w określonym terminie. Im dłużej czekasz, tym większe stają się koszty. Na koniec do twojego domu zostanie wysłany komornik w celu odzyskania grzywny.

Kary za parkowanie Kary za
parkowanie (odpłaty) podlegają lokalnym przepisom. Jako kierowca będziesz musiał zapłacić tę grzywnę samodzielnie. Radzimy zapłacić tę grzywnę na czas, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Procedura dotycząca mandatów za parkowanie:

 • Czy znalazłeś bilet parkingowy na przedniej szybie pojazdu? Następnie proszę zapłacić należną kwotę we wskazanym terminie. Wszystkie informacje dotyczące płatności znajdują się na bilecie.
 • Co się stanie, jeśli nie zapłacisz tej grzywny na czas? amuletfilms otrzyma pierwsze przypomnienie (30 euro). Zostanie to przekazane i obciążone jako klient. Jeśli nie zapłacisz tego na czas, nastąpi drugie przypomnienie (45 euro) i ewentualnie trzecie przypomnienie (45 euro + koszty przesyłki poleconej). Jeśli trzecie przypomnienie nie zostanie opłacone na czas, komornik zostanie wysłany. Koszty staną się wówczas bardzo wysokie.

Czy nie zgadzasz się z mandatem za parkowanie? W takim przypadku możesz złożyć sprzeciw. W tym celu należy zapoznać się z „Zemstą” w dzielnicy, w której wydano bilet parkingowy. Prosimy o informowanie nas w tej sprawie.Co muszę zabrać ze sobą przy odbiorze pojazdu?

Podczas odbioru pojazdu musisz przedstawić następujące dokumenty:

 • ważny Polski dowód tożsamości;
 • ważne europejskie prawo jazdy;
 • Visa, MasterCard lub karta bankowa.

Jak zwrócić pojazd?

Zwróć pojazd w dniu wygaśnięcia umowy najmu, do godziny 07:30, chyba że umówiłeś się o innej godzinie.

 • Jeśli wynajem pojazdu kończy się w sobotę, zwróć go w sobotę przed 17:30.
 • Jeśli wynajem pojazdu kończy się w niedzielę, zwróć go w poniedziałek przed 07:30.

Możesz zwrócić pojazd poza godzinami otwarcia. Po prostu zostaw wynajęty pojazd na parkingu amuletfilms Service Shop, gdzie go odebrałeś. Całkowicie zamknij pojazd i włóż kluczyki do skrzynki na klucze.

Pojazd musi zostać zwrócony czysty wewnątrz i na zewnątrz oraz zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie najmu. Jeśli nie będziesz w stanie zwrócić pojazdu w czystości, zostanie naliczona dodatkowa opłata za jego czyszczenie.

Otrzymasz fakturę po zwrocie pojazdu.Jaki jest minimalny wiek do wypożyczenia pojazdu?

Minimalny wiek i prawo jazdy zależą od rodzaju wynajmowanego pojazdu.

 • Kierowcy samochodów osobowych muszą mieć co najmniej 23 lata i posiadać ważne prawo jazdy klasy B przez co najmniej 1 rok. Kierowcy samochodów osobowych w wieku poniżej 26 lat muszą zapłacić dodatkowo 6,05 EUR (w tym VAT) za kierowcę dziennie w cenach dziennych i tygodniowych.
 • Kierowcy osiedli i sedanów muszą mieć co najmniej 23 lata i posiadać ważne prawo jazdy klasy B przez co najmniej 1 rok.
 • Kierowcy luksusowych samochodów, SUV-ów i samochodów sportowych muszą mieć co najmniej 30 lat i posiadać ważne prawo jazdy klasy B przez co najmniej 3 lata.
 • Kierowcy samochodów dostawczych i przewożących muszą mieć ukończone 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy klasy B lub BE (w zależności od typu pojazdu).
 • Kierowcy ciężarówek muszą mieć co najmniej 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy klasy C przez co najmniej 1 rok.
 • Kierowcy motocykli muszą mieć co najmniej 25 lat i posiadać ważne prawo jazdy klasy A od co najmniej 3 lat.

Jakiego rodzaju prawa jazdy potrzebuję?

Jakiego prawa jazdy potrzebujesz do prowadzenia pojazdu?

 • Licencja klasy A: motocykl powyżej 50 cm3.
 • Licencja klasy B:
  • pojazd do transportu pasażerskiego (maks. 8 pasażerów i 1 kierowca);
  • pojazd do transportu ładunków o masie całkowitej (pojazd + ładunek) nieprzekraczającej 3500 kg;
  • przyczepa do 750 kg.
 • Prawo jazdy klasy BE: uprawnione do ciągnięcia przyczepy o maksymalnej masie całkowitej do 3500 kg. Jeśli MTM przyczepy wynosi ponad 3500 kg, a MTM kombinacji ciągnik / przyczepa wynosi do 12000 kg, wymagane jest prawo jazdy klasy C1 + E. Posiadacze praw jazdy klasy BE uzyskanych przed 1 maja 2013 r. Mogą ciągnąć przyczepy o masie całkowitej powyżej 3500 kg, ale nie więcej niż 12000 kg.
 • Prawo jazdy klasy B + 96: uprawnienie do prowadzenia kombinacji pojazdu ciągnącego kategorii B z przyczepą o MTM> 750 kg, przy czym MTM przyczepy wynosi ponad 3500 kg, ale nie więcej niż 4250 kg.
 • Licencja klasy C – z ważnym zaświadczeniem lekarskim kierowcy: ciężarówki powyżej 3500 kg, przyczepy do 750 kg.
 • Licencja klasy CE: połączenie ciągnika siodłowego kategorii C z przyczepą o masie większej niż 750 kg.
 • Licencja klasy D: transport pasażerski dla więcej niż 8 pasażerów.
 • Licencja klasy DE: ciągnik siodłowy kategorii D z przyczepą powyżej 750 kg, przyczepa nie może być używana do transportu pasażerów.

Co muszę wiedzieć przed wynajęciem ciężarówki?

Czy są specjalne wymagania dla kierowców ciężarówek?
Zaświadczenie lekarskie kierowcy: potrzebne w przypadku praw jazdy kategorii C lub do przewozu pasażerów; uzyskane po badaniu lekarskim, świadectwo jest ważne przez 5 lat. Wygaśnięcie orzeczenia lekarskiego kierowcy unieważnia ważność prawa jazdy klasy C.

Cyfrowa karta kierowcy: kierowcy ciężarówek klasy C, CE, D i DE muszą posiadać cyfrową kartę kierowcy. Formularz wniosku o cyfrową kartę kierowcy można znaleźć na stronie www.digitach.be.

Co z podatkiem za kilometr od samochodów ciężarowych?
Od 1 kwietnia 2016 r. Wszyscy właściciele ciężarówek o maksymalnej dopuszczalnej masie (MPM) powyżej 3,5 tony muszą płacić podatek kilometrowy za korzystanie z autostrad oraz niektórych dróg regionalnych i gminnych w Gliwicach. To MPM przyczepy decyduje, czy podatek kilometrowy ma zastosowanie, czy nie.
W amuletfilms podatek za kilometr jest obliczany na podstawie ceny wynajmu ciężarówki, na podstawie stałej ceny, jeżeli jest wynajmowany na mniej niż 30 dni. Jeśli ciężarówka jest wynajmowana na więcej niż 30 dni, naliczane są rzeczywiste ceny podatku za kilometr.

OBU jest zainstalowany we wszystkich wypożyczalniach samochodów amuletfilms. Przy wyjeździe wynajmujący musi upewnić się, że zielone światło jest włączone. Jest to znak, że OBU jest aktywowany.

W przypadku Holandii i Niemiec najemca musi kupić własną eurowinietę na granicy.Czy mogę zmienić / anulować rezerwację?

Czy mogę przedłużyć okres wynajmu?
Pojazd można przedłużyć tylko w sklepie serwisowym amuletfilms, w którym pojazd został odebrany (przedłużenie pojazdu przez telefon nie jest możliwe). Depozyt zostanie skorygowany, a otrzymasz nową umowę najmu. Bez tej umowy nie jesteś objęty ubezpieczeniem.

Czy mogę anulować rezerwację?
Jeśli dokonałeś rezerwacji i chcesz ją anulować, możesz anulować bezpłatnie do 48 godzin przed rezerwacją. Aby to zrobić, skontaktuj się ze sklepem serwisowym amuletfilms .Kiedy taniej jest wynająć pojazd?

Wynajem pojazdów jest tańszy lub droższy w zależności od zapotrzebowania na pojazdy amuletfilms Rental w ciągu tygodnia lub weekendu. Poza okresami szczytu możesz uzyskać dobrą zniżkę na samochód osobowy, dostawczy, samochód dostawczy lub ciężarówkę. Zależy to od różnych typów pojazdów.

 • W przypadku samochodów osobowych stawki są obniżane dla tygodniowych i miesięcznych czynszów.
 • Stawki za dostawę i przeprowadzkę są niższe w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki oraz w przypadku wynajmu od 5 kolejnych dni.
 • Samochody ciężarowe mają niższe stawki w soboty i niedziele oraz za wynajem od 5 kolejnych dni.
 • W przypadku motocykli stawki są tańsze w ciągu tygodnia. Stawki są obniżane dla tygodniowych i miesięcznych czynszów.

Dobre zniżki są również regularnie dostępne w przypadku wynajmu samochodów dostawczych i ruchomych w połowie tygodnia. Zniżki mogą być również dostępne w przypadku wcześniejszej rezerwacji mikrobusów i motocykli.Czy mogę zwrócić pojazd w inne miejsce?

Jeśli chcesz zwrócić pojazd do innego serwisu, możesz to wcześniej uzgodnić w sklepie, w którym odbierasz pojazd. Opłata ta wynosi 50 EUR.Wyjeżdżasz za granicę wynajętym pojazdem?

Wynajmij wynajęty samochód w Europie bez opieki. Przed wyjazdem sprawdź przepisy ruchu drogowego, przepisy ochrony środowiska i inne informacje o ruchu drogowym. Gdy wynajmujesz samochód, chętnie udzielimy porad dotyczących beztroskiej jazdy przez Europę. Aby uzyskać więcej informacji, możesz również odwiedzić stronę internetową VAB: https://www.vab.be/nl/reizen/europesewegeninfo .

Jeśli jedziesz za granicę, najlepiej zabezpieczyć dodatkowe ubezpieczenie pomocy w podróży. Bez ubezpieczenia podróżnego repatriacja pojazdu, kierowcy i pasażerów nie będzie zapewniona w przypadku awarii lub wypadku. Wynajmujący zorganizuje repatriację pojazdu tylko wtedy, gdy pojazd musi zostać pozostawiony do naprawy ze względu na problem mechaniczny, za który leasingodawca ponosi odpowiedzialność. W przypadku awarii lub wypadku amuletfilms zapewni pomoc telefoniczną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wynajmowanych pojazdów amuletfilms można używać w następujących krajach: Andora, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Dania, Niemcy, Estonia, Finlandia, Francja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Węgry, Irlandia, Włochy, Chorwacja, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Czarnogóra, Holandia , Norwegii, Austrii, Polski, Portugalii, Serbii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Szwajcarii.Jakie są korzyści rzeczowe z wynajętego pojazdu?

Gdy pracodawca udostępnia pracownikom pojazd służbowy, korzystanie z pojazdu do celów osobistych podlega opodatkowaniu. Jest to znane jako świadczenie rzeczowe. Podróżowanie do pracy nie jest uważane za użytek służbowy. Świadczenie rzeczowe oblicza się na podstawie wartości katalogowej i emisji CO2 pojazdu. Informacje te podano na fakturze za wynajem amuletfilms. W ten sposób dział HR może łatwo obliczyć świadczenie rzeczowe.Czy mogę odliczyć koszty wynajmu pojazdu jako wydatki firmy?

Część kosztów wynajmu samochodu można odliczyć od podatku od osób prawnych. Ten procent odliczenia zależy od emisji CO2 na kilometr. Pojazdy przyjazne dla środowiska o niskiej emisji CO2 zapewniają bardziej atrakcyjne odliczenie podatku. Informacje na temat emisji CO2 z wynajętego pojazdu amuletfilms można znaleźć w karcie informacyjnej pojazdu online. Informacje te są również podane na fakturze za wynajem amuletfilms, aby administracja mogła poprawnie zaksięgować te koszty.Co robić w razie awarii lub wypadku

Co powinienem zrobić, jeśli się zepsuję?

 • Spróbuj zidentyfikować przyczynę błędu.
 • Zadzwoń do nas: w godzinach otwarcia jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty od 7:30 do 12:00 oraz od 13:00 do 18:30 pod numerem Twojego sklepu serwisowego amuletfilms . Poza godzinami pracy można się z nami skontaktować pod numerem 03 828 80 80.
 • Naliczone zostaną koszty pomocy drogowej i koszty holowania. Ubezpieczenie podróżne nie jest uwzględnione w naszych umowach najmu. 

Co powinienem zrobić, jeśli mam wypadek?

 • Zadzwoń do nas: w godzinach otwarcia jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty od 7:30 do 12:00 oraz od 13:00 do 18:30 pod numerem Twojego serwisu amuletfilms . Poza godzinami pracy można się z nami skontaktować pod numerem 03 828 80 80.
 • Wypełnij poprawnie europejski komunikat o wypadku. Zaleca się, aby policja sporządziła raport.
 • Podaj nam numer raportu i raportu z rozmowy kwalifikacyjnej.